Terraza La Baranda, El Sauzal

Terraza La Baranda w miejscowości El Sauzal, to miejsce na znakomite śniadanie, brunch, czy wieczorny chill-out ze znajomymi. Jej położenie zapewnia spektakularne widoki na północne wybrzeże Teneryfy, a w tle podziwiać możemy wulkan El Teide w całej swej okazałości.

Jest to zdecydowanie jedno z miejsc z metką “fancy”, gdzie spotykają się chętnie lokalsi, a turyści chcą za wszelką ceną wrócić z Teneryfy z typowym zdjęciem ze szklanego, wysuniętego nad zboczem góry tarasu.

tarazza la baranda 1

Co warto zamówić w Terraza La Baranda?

Zarówno wystrój, jak i kuchnia w Terraza La Baranda to połączenie nowoczesności i dobrego smaku. Kuchnia sama w sobie nie jest skomplikowana, natomiast kładzie się tutaj ogromny nacisk na najwyższą jakość składników jak i estetyczną formę podania potraw. Możemy zjeść tu między innymi pyszne tosty z łososiem i awokado, sałatki zaskakujące połączeniami smakowymi, burgery z doskonałej wołowiny, dania mięsne, czy typowe właściwie dla większości restauracji na Teneryfie kalmary, krewetki w czosnku, deski serów, krokiety etc. W karcie znajdziecie również pyszne, witaminowe smoothies, jak i fantastycznie podane koktajle.

tarazza la baranda 2

W samej karcie koktajli Terraza La Baranda mamy ponad 30 różnych pozycji, począwszy od klasyków takich jak mojito, czy sex on the beach, poprzez karaibskie daiquiri, aż do orzeźwiających Tequila sunrise, czy Bay of passion. W restauracji nie zabraknie również znakomicie przyrządzonej kawy jak i rozmaitych, lokalnych słodkości, które na świeżym powietrzu, smakują jeszcze lepiej!

Zamiast dachu, mamy to rozłożyste, białe parasole, które chronią przed palącym słońcem, czy lekkim deszczykiem. Jeśli jednak nie dopisało nam szczęście i trafiliśmy na złą pogodę – nic straconego. Restauracja jest doskonale przygotowana do zmiennych warunków atmosferycznych i zapewnia zadaszone loże, przeszkloną salę wewnętrzną, a w wypadku chłodnego wiatru, również ogrzewacze, rozstawione między stolikami.

Przychodząc tutaj, spędzasz zazwyczaj kilka ładnych godzin, ponieważ pyszne jedzenie, zapierające dech widoki, miła obsługa, jak i relaksująca muzyka, sprawiają, że czujesz się tu po prostu świetnie.

tarazza la baranda 3

Samej okolicy El Sauzal, warto poświęcić jednak więcej czasu, niż tylko pobyt w Terraza La Baranda. Wyjątkowo żyzne gleby i wilgotny klimat w tej części wyspy sprawia, że ta okoloca pełna jest winnic, plantacji pomarańczy, mandarynek, bananów, melonów i awokado. Forma terenu, wszechobecna zieleń, i błękit oceanu w oddali sprawiają, że można doświadczyć tutaj naprawdę niesamowitego relaksu.

Lokalizacja: Calle San Simón 52, 38360, El Sauzal (Santa Cruz de Tenerife)

Specjalność: Brunch, przekąski, koktajle

Cena: Dobra (brunch ok 20 euro osoba)

Odwiedziłeś ten apartament? Oceń go!
[Ilość ocen: 0 Średnia: 0]
Dodaj komentarz