Guachinche El Cubano, La Orotava

Aby spróbować tego, co mieszkańcy Teneryfy jedzą na co dzień, z gorącego południa Teneryfy musimy przenieść się na północ wyspy. Ta część słynie z miejsc zwanych Guachinche, gdzie głównie w weekendy (ale nie tylko) całe kanaryjskie rodziny, czy grupy przyjaciół, spotykają się aby zjeść wspólnie obiad, a przy tym celebrować jak należy dzień wolny!

W Guachinche nie istnieje karta dań – obsługa mówi nam co dziś serwuje, a do picia można zamówić regionalne wino, wodę, albo 7UP, co odnosi się do historycznej roli tych miejsc. Ale o tym w innym artykule…

El Cubano” to jedno z ulubionych Guachinche mieszkańców tej części wyspy, co w dużym stopniu zawdzięcza swojej lokalizacji. Z tarasu Guachinche El Cubano roztaczają się niesamowite widoki zarówno na północne wybrzeże, jak i szczyt wulkanu Teide, który w popołudniowych godzinach prezentuje się wprost zjawiskowo.guanchinche zachód słońca

Co możemy zjeść w Guachinche El Cubano?

Rozpoczynając od przystawki – możemy zjeść tu garbanzos, czyli zupa z ciecierzycy, kozie sery w lokalnych sosach, pieczone, zielone papryczki i słynne krokiety (z tuńczyka, kurczaka, czy szpinaku).

Prawdziwą ucztę będą mieli tutaj miłośnicy grillowanego mięsa. Olbrzymie steki, przyrządzane w specjalnie przygotowanym ceglanym, bądź kamiennym grillowisku opalanym drewnem są popisowym daniem “El Cubano”. Kurczak, czy królik to również bardzo typowe tutaj mięsa, a niekiedy spróbować można również koziny.

Mięsa podawane są zwykle z frytkami, albo “papas arrugadas”, czyli mocno osolonymi, niewielkimi ziemniakami gotowanymi w mundurkach. Zwróćcie też uwagę na wielkość porcji… Pycha!

danie el cubano

danie 2 el cubano

Co jeszcze zadziwi Cię w El Cubano?

Zwykle udając się do lokalu gastronomicznego, spodziewamy się ładnej zastawy, udekorowanego stołu, ciekawego wnętrza… Nic z tych rzeczy! Tu ma być tanio, domowo i smacznie. Nikt nie przejmuje się tym, że każdy talerzyk jest innego koloru i rozmiaru, podobnie ze sztućcami, czy szkłem na napoje. Obrusy – najzwyklejsze, aby można było jak najszybciej posprzątać stolik i przygotować go dla kolejnych gości. Dekoracją są krajobrazy, winnice i bujna zieleń, tak bardzo charakterystyczna dla północy Teneryfy.

No i uwaga na głowę – w zależności od pory roku, może spaść Ci na nią mandarynka.

Nie powinien was dziwić również widok kur, kotów, psa, czy innej zwierzyny, przechadzającej się swobodnie wokół Guachinche. Są one traktowane tu jak gospodarze i nadają miejscu swoisty klimat. El Cubano to również miejsce bardzo atrakcyjne cenowo, co przyciąga tutaj tłumy ludzi, szczególnie w niedziele. Jeśli nie chcemy czekać w kolejce na stolik, najlepiej zrobić rezerwację.

Lokalizacja: Lugar, Maestre Juan, 38300, 38311 La Orotava, Santa Cruz de Tenerife

Specjalność: Kuchnia kanaryjska, mięsa z grilla

Cena: Bardzo dobra (ok 10 – 15 euro osoba)

Odwiedziłeś ten apartament? Oceń go!
[Ilość ocen: 0 Średnia: 0]
Dodaj komentarz