Muzea Teneryfy

na Teneryfie

Muzea

Teneryfa należy do Archipelagu Wysp Kanaryjskich i bez wątpienia jest jedną z najciekawszych propozycji dla turystów. Słoneczna przez cały rok, obfitująca w tropikalne rośliny, oferująca dogodne warunki dla zwolenników sportów wodnych i atrakcyjna dla miłośników zwiedzania. Jakie miejsca odwiedzić? Prezentujemy najlepsze muzea na Teneryfie!

Muzea Teneryfy
które powinieneś zobaczyć

Muzea

Muzeum Historii i Antropologii Teneryfy (MHAT)

Teneryfa jest idealną wyspą na wakacje dla każdego, bez względu na preferencje. Jeśli zaliczasz się do grona tych, którzy pragną poznać historię i kulturę miejsc, które się odwiedza, MHAT to absolutnie obowiązkowy punkt do sprawdzenia! Muzeum podzielone jest na dwie jednostki: Muzeum Antropologii z siedzibą w Valle Guerra oraz Muzeum Historii w La Lagunie. Rozwiń tekst


To muzeum na Teneryfie otwarto w 1993 roku, a celem było szerzenie wiedzy o ewolucji wyspy w wymiarze instytucjonalnym, społecznym, gospodarczym i kulturalnym między XV a XX wiekiem. Choć zostało powołanie, by być punktem pamięci historycznej, to bardzo ważne jest nie tylko badanie przeszłości, ale też budowanie podwalin przyszłości wyspy poprzez edukację.
Chcąc naprawdę poznać kulturę wyspy, trzeba cofnąć się w czasie. W Muzeum Historii i Antropologii będziesz mieć okazję sprawdzić, jak obszar ten został ukształtowany przez różne kultury obecne na Teneryfie na przestrzeni wieków. Poznasz historię wyspy za sprawą wystawy Casa Lercaro, odkryjesz pozostałości zamku Castillo San Cristóbal z 1577 roku efektowe kostiumy oraz meble z minionych epok.

Muzeum nauki i kosmosu (Museo de la Ciencia y el Cosmos, MCC)

Muzeum Nauki i Kosmosu na Teneryfie, to jedno z najlepszych miejsc, w których możemy dowiedzieć się więcej na temat planety i układu słonecznego. Odwiedzający mają możliwość eksperymentalnego przekonania się o tym, jak funkcjonują prawa fizyki kierujące wszechświatem. Muzeum Nauki i Kosmosu nie jest tradycyjnym muzeum.Rozwiń tekst


Opiera się o doświadczanie w różnej formie, po to, by uczyć w sposób atrakcyjny dla odbiorcy. Dodatkowo obiekt oferuje obserwacje w planetarium, czasowe ekspozycje, dyskusje, warsztaty czy projekcje filmowe. Odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Iberoamerykańskie Muzeum Rzemiosła (Museo de Artesanía Iberoamericana de Tenerife)

Celem powstania tego muzeum na Teneryfie było przybliżanie rzemieślniczej rzeczywistości w bezpośredni i namacalny sposób. Stała ekspozycja, reprezentująca wszystkie rękodzieła iberoamerykańskie, skupia się szczególnie wokół kultury kanaryjskiej.Rozwiń tekst


Muzeum zlokalizowane jest w starym klasztorze San Benito Abad, w którym do XIX wieku mieszkali dominikanie. Obecnie posiada dziesięć sal poświęconych wystawom stałym i czasowym. Eksponaty gromadzone były przez lata, a częściowo są też wypożyczane. Co możemy zobaczyć? Między innymi popularne instrumenty muzyczne Hiszpanii i Ameryki czy hiszpańską ceramikę.

Muzeum Przyrody i Archeologii (Museo de la Naturaleza y el Hombre)

To otwarte w połowie lat dziewięćdziesiątych muzeum na Teneryfie, zlokalizowane w mieście Santa Cruz de Tenerife. Integruje takie jednostki, jak: Muzeum Archeologiczne Teneryfy, Kanaryjski Instytut Bioantropologii i Muzeum Nauk Przyrodniczych Teneryfy. Dysponuje największą istniejącą kolekcją kultury Guanczów, a szczególną popularnością cieszą się kolekcje mumii, utrzymane w znakomitej kondycji. Uznawane jest za najważniejszy kompleks muzealny w Makaronezji.Rozwiń tekst


W przestrzeni muzealnej wyróżnia się dział poświęcony archeologii i aborygeńskiemu światu pogrzebowemu – znajdują się tam zmumifikowane szczątki, ale też przedmioty grobowe, ozdoby, modele osad aborygeńskich. W dziale bioantropologii znajdują się z kolei wypreparowane zwierzęta i skamieniałości, a w części przyrodniczej kolekcje kręgowców paleontologicznych, morskich, botanicznych, entomologicznych i lądowych.

Miejskie Muzeum Sztuk Pięknych (Museo Municipal de Bellas Artes)

Muzeum zlokalizowane w mieście Santa Cruz de Tenerife, na tyłach kościoła św. Franciszka z Asyżu. Muzeum ma czternaście pomieszczeń. Znajduje się w nim kolekcja sztuki od XVI- wiecznych obrazów flamandzkich po XX-wieczne dzieła sztuki, ale również rzeźby i inne wytwory rzemieślnicze artystów. Najpopularniejszą atrakcję stanowi „Tríptico de Nava y Grimón” flamandzkiego malarza Pietera Coecke, ale na uwagę zasługują również dzieła malarzy: Juana de Mirandy, Afonso Gaspara de Quevedo, Jose Rivery i Cristóbala Hernándeza de Quintany.

Muzeum wojskowe (Museo Histórico Militar de Canarias)

Muzeum znajduje się na terenie Fortu Almeyda w mieście Santa Cruz de Tenerife i działa od 1988 roku. Jest jednym z najlepszych centrów badawczych, poświęconych kartografii historycznej Wysp Kanaryjskich. Rozwiń tekst

Znajdują się z nim liczne modele uzbrojenia i przedmioty związane z działalnością wojskową na wyspach, a jednym z najciekawszych eksponatów jest słynne działo Tigre, które raniło admirała Horacego Nelsona podczas jego nieudanej próby zajęcia Teneryfy w 1797 roku. Wystawy obfitują ponadto w mundury i przedmioty osobiste należące do słynnych wojskowych, makiety budowli militarnych czy nawet kolekcje broni używanej przez Guanczów i Kastylijczyków z XV wieku, gdy toczyły się walki o wyspę.
Historie odkrywców

Sprawdź opinie naszych klientów.

“Doskonałe miejsce do relaksu, liczne szerokie oraz długie plaże z czarnym piaskiem, gorąca woda w oceanie. Piekna promenada z licznymi sklepami i kawiarniami, ciągnąca sie na wiele kilometrów. Zdecydowanie polecam!”

Adrian Pietrzak

Adrian Pietrzak

“Interesująca aglomeracja turystyczna. Dla amatorów wieczornych i nocnych doświadczeń, nie zabraknie miejsc, gdzie świetnie się zabawią. W ciągu dnia również nie jest monotonnie, można spacerować w rozmaitych kierunkach miasteczka. Apartamenty czyste, schludne, zadbane. Widać, że świeżo wyremontowane. Jestem bardzo zadowolony z pobytu!”

Dawid Dąbrowski

Dawid Dąbrowski

“Apartament ekstra, fajne wyposażenie, niczego nam nie brakowało. Czysto, spokojnie. Miejsce warte zarekomendowania, na pewno jeszcze tam wrócimy. Właściciele wspaniali i bardzo uprzejmi.”

Klara Szewczyk

Klara Szewczyk

“W apartamencie wszystko czego potrzeba, od żeli do kąpieli po kosmetyki do opalania, pojemniki na jedzenie i książki. Dużym atutem jest bardzo dobry internet! To było najlepsze mieszkanie w którym mieszkałam na wyspie! Bardzo dobry kontakt z właścicielem.”

Adriana Wojciechowska

Adriana Wojciechowska