Loro Park

Loro Park

Loro Park to prywatny ogród zoologiczno-botaniczny. Zlokalizowany jest w Puerto de la Cruz na Teneryfie i oferuje całą gamę atrakcji dla małych i dużych. To miejsce łączące zabawę i edukację, działające od 1972 roku. Rozważasz wizytę w tym wyjątkowym parku rozrywki? Sprawdź, dlaczego warto i dowiedz się więcej o Loro Park zanim zarezerwujesz bilety!

Pomysł stworzenia parku zrodził się w 1970 r., a jego otwarcie nastąpiło już 2 lata później: 17 grudnia 1972 roku. Jego autorami byli Wolfgang Kiessling i jego ojciec. Wówczas powierzchnia obiektu wynosiła 13 ha a jego tropikalne ogrody stały się domem dla licznych gatunków ptaków – szczególnie papug. To właśnie w tym parku odbył się pierwszy w Europie spektakl z papugami.

to warto wiedzieć

Loro Park

Historia Loro Park

Kilka lat później, w 1978 roku powiększono obszar do 35 ha, a na teren parku sprowadzono inne gatunki zwierząt: żółwie, szympansy i aligatory. W kolejnych latach powstały też: centrum hodowolane dla ptaków, delfinarium, ogród orchidei, wybieg dla aligatorów i dodatkowe atrakcje, takie jak Rynek Gambia czy Wyspa Tygrysa.

W 1993 roku ogród miał już 135 ha, a na jego terenie znalazły się wybieg dla goryli i kolejne akwarium. Na przestrzeni kolejnych lat miejsce miało jeszcze wiele innych wydarzeń – m.in. otwarcie Pałacu Arabskiego, stworzenie wybiegu dla małp Titi, otwarcie ogromnego pawilonu Planet Penguin dla pingwinów, zbudowanie nowych wybiegów dla aligatorów, otwarcie kliniki weterynaryjnej Willa Colina, a także dodatkowych atrakcji: kompleksu Orca Ocean i centrum edukacyjnego Aula del Mar.

Rozwiń tekst

Atrakcje Loro Park

 • Show Orca Ocean – spektakl przygotowany przez trenerów, w którym udział biorą orki i pokazują swoje zachwycające akrobacje.
 • Katandra Treetops – ta atrakcja pozwala na spacer pomiędzy koronami drzew. Żyją w nich setki egzotycznych ptaków, które można podziwiać i przede wszystkim wsłuchiwać się w ich śpiew.
 • Planet Penguin – sztucznie stworzona góra lodowa i śnieg na tropikalnej Teneryfie? Tylko w Loro Park. Znajduje się tu ponad 200 pingwinów, które można podziwiać i obserwować ich zachowania.
 • Show delfinów – podobnie, jak w przypadku orek, tak i tutaj można podziwiać sztuczki tego gatunku zwierząt. Ponadprzeciętna inteligencja i zwinność delfinów zachwycą nie tylko dzieci, ale i dorosłych!
 • Show lwów morskich – to bez wątpienia najzabawniejsze zwierzęta w Loro Park. Pokaz zwierząt i ich trenerów może rozbawić do rozpuku, ale w zbudzić podziw – lwy morskie to bardzo inteligentne stworzenia!
 • Fundacja Loro Parque i jej papugi – Loro Park jest domem dla największego rezerwatu papug na świecie, a zarazem obszarem, który chroni zagrożone gatunki. Będąc w parku można podziwiać majestatycznie latające ptaki, a nawet stać się członkiem stowarzyszenia, by działać na rzecz ich ochrony!
 • Villa Gorila – wybieg wyposażony w wielkie szyby, pozwala znaleźć się blisko zwierząt. Można z powodzeniem podziwiać zachowania tych ogromnych, dumnych i bardzo mądrych zwierząt.
 • Kinderlandia – w tym miejscu mali poszukiwacze przygód będą mieli ogrom frajdy! To plac zabaw, na którym można wyszaleć się, by później ponownie oddać się urokom parku i swobodnie zwiedzać go, spacerując i podziwiając show ze zwierzętami.
 • Naturavisión – to projekcja nakręconego przez Loro Parque filmu „Planet Life”, które przybliża nam wiedzę na temat świata zwierząt.
 • Pueblo Thai – przestrzeń stylizowana na tajską wioskę, pozwalająca przenieść się w egzotyczne, orientalne miejsca.
 • Królestwo Lwa – nowoczesne i bardzo duże wybiegi, w których odtworzono naturalne środowisko, w jakim żyją lwy. To suche zarośla, rzeczka, jezioro czy cypel, na którym mogą się wygrzewać zwierzęta. Lwy żyjące w Loro Parku należą do podgatunku Angoli, który jest obecnie poważnie zagrożony nielegalnymi polowaniami i silnym wzrostem populacji człowieka.
 • AquaViva – ekspozycja o powierzchni 500m². Znaczą część stanowią akwaria i tereny lęgowe meduz, z kolei pozostała część obiektu to akwarium stworzone dla pięknych rekinów rafowych czarnopłetwych, oceanicznych rekinów białopłetwych i kilkuset kolorowych ryb tropikalnych. To wyjątkowe akwarium z tunelem, a zatem stworzenia mogą przepłynąć nad Twoją głową, abyś mógł podziwiać je w całej okazałości.
 • Inne atrakcje – przemierzając Loro Park czeka Cię jeszcze więcej niespodzianek. Możesz spotkać mrówkojady, aligatory, żółwie, iguany, tygrysy, pandy czerwone, hipopotamy, leniwce, jaguary, szympansy i wiele innych. Podziwiaj je w parku, obserwuj zachowania i ucz się!

Bilety do Loro Park Teneryfa

Planujesz wycieczkę do Loro Park? Kup bilety z wyprzedzeniem! Ile kosztują? Wstęp dla młodzieży i dorosłych wiąże się z wydatkiem 38EUR, z kolei dla dzieci w wieku 6-11 lat 26EUR. Dla najmłodszych do 5 roku życia wstęp jest bezpłatny. Istnieje możliwość wykupienia biletów zawierających lunch – wówczas cena biletów do 83EUR dla osób powyżej 11 r.ż. i 49EUR dla dzieci w wieku 6-11 lat.


Jak dojechać?

Historie odkrywców

Sprawdź opinie naszych klientów.

“Doskonałe miejsce do relaksu, liczne szerokie oraz długie plaże z czarnym piaskiem, gorąca woda w oceanie. Piekna promenada z licznymi sklepami i kawiarniami, ciągnąca sie na wiele kilometrów. Zdecydowanie polecam!”

Adrian Pietrzak

Adrian Pietrzak

“Interesująca aglomeracja turystyczna. Dla amatorów wieczornych i nocnych doświadczeń, nie zabraknie miejsc, gdzie świetnie się zabawią. W ciągu dnia również nie jest monotonnie, można spacerować w rozmaitych kierunkach miasteczka. Apartamenty czyste, schludne, zadbane. Widać, że świeżo wyremontowane. Jestem bardzo zadowolony z pobytu!”

Dawid Dąbrowski

Dawid Dąbrowski

“Apartament ekstra, fajne wyposażenie, niczego nam nie brakowało. Czysto, spokojnie. Miejsce warte zarekomendowania, na pewno jeszcze tam wrócimy. Właściciele wspaniali i bardzo uprzejmi.”

Klara Szewczyk

Klara Szewczyk

“W apartamencie wszystko czego potrzeba, od żeli do kąpieli po kosmetyki do opalania, pojemniki na jedzenie i książki. Dużym atutem jest bardzo dobry internet! To było najlepsze mieszkanie w którym mieszkałam na wyspie! Bardzo dobry kontakt z właścicielem.”

Adriana Wojciechowska

Adriana Wojciechowska