Pogoda Teneryfa

Sprawdź aktualną pogodę na Teneryfie

Pogoda na Teneryfie

Teneryfa to jedna z Wysp Kanaryjskich, która ze względu bardzo dobre warunki atmosferyczne o każdej porze roku, jest świetnym miejscem na wakacje. Bez względu na to, czy preferujesz aktywne wczasy i uprawianie sportów wodnych, zwiedzanie czy leniwy odpoczynek – możesz z powodzeniem wybrać się tutaj w dowolnym miesiącu! Jaka jest pogoda na Teneryfie latem, a jaka w pozostałych sezonach? Gdzie sprawdzić pogodę na Teneryfie? Przygotowaliśmy krótki poradnik ze wskazówkami!

Rozwiń tekst

Pogoda Teneryfa – najważniejsze informacje o klimacie

Choć Teneryfa nie należy do największych wysp na świecie, to jednak zachwyca swoim niejednorodnym klimatem. Na wyspie panuje głównie klimat subtropikalny, u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego występuje klimat półpustynny i pustynny, z kolei centralna część Teneryfy charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim. Wynika to z naturalnego podziału terenu pasmem wzniesień. Górskie miejscowości w stosunku do tych nadbrzeżnych, są chłodniejsze o nawet 10 stopni, a czasem występują w ich okolicach opady śniegu. Zachodnie i wschodnie rejony Teneryfy to ponadto większa tendencja do opadów, wiatrów oraz nagłych zmian pogody. W kształtowaniu klimatu Teneryfy spore znaczenie mają też aktywne prądy morskie – chłodniejszy kanaryjski i ciepły Golfstrom.

Pogoda na Teneryfie – kiedy warto wybrać się na wyspę?

W których miesiącach szczególnie warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie? Jaka jest pogoda na Teneryfie w poszczególnych miesiącach?

  • Wiosna

Osoby planujące wyjazd w kwietniu mogą liczyć na średnie temperatury powietrza w ciągu dnia sięgające ok. 23°C, a nocą ok. 18°C. Nieco chłodniej jest na północy wyspy – temperatury są niższe o ok. 2°C. Maj na Teneryfie, dzięki napływającym gorącym masom powietrza z Afryki, jest ciepły i przyjemny – na południu średnie temperatury wynoszą ok. 25°C w ciągu dnia. Ilość  godzin słonecznych wynosi aż 9. Przełom wiosny i lata przypada na czerwiec. Pogoda na Teneryfie zaczyna rozpieszczać miłośników wysokich temperatur – średnio jest to ok. 26°C, jednak termometry w tym okresie często wskazują ponad 30°C.

  • Lato

Lipiec i sierpień są idealnymi miesiącami dla miłośników upalnych temperatur i tropikalnego klimatu. Średnia temperatura powietrza na południu wyspy wynosi około 30°C, a niebo zwykle jest bezchmurnie. Jaka jest pogoda na Teneryfie w północnej części wyspy? Nieco niższa, choć wciąż jest tu bardzo ciepło – średnia temperatura wynosi 28°C. W sierpniu często występuje zjawisko atmosferyczne Kalima, związane ze wschodnim wiatrem o nazwie Sirocco, wiejącym od strony Afryki. Przenosi on gorące masy powietrza wraz z pustynnym piaskiem, przez co powietrze staje się suche i ciężkie, a niebo przybiera szare barwy. Wrzesień także jest piękny, choć średnie temperatury spadają o ok. 2°C w obu częściach wyspy.

  • Jesień

W październiku pogoda na Teneryfie jest bardzo obiecująca. Przykładowo, jeśli interesuje Cię pogoda Teneryfa Costa Adeje, to możesz liczyć na temperatury w przedziale 25-30°C, a ponadto ciepłą wodę w Oceanie i brak opadów. W listopadzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu (częściej na północy Teneryfy), a temperatury będą stopniowo spadać, choć wciąż utrzymają się w ciągu dnia na poziomie 20-25°C. W grudniu zdecydowanie lepszym wyborem na urlop będzie południowa część wyspy. Choć możesz spodziewać się opadów deszczu, to jednak pamiętaj, że zwykle trwają one zaledwie kilka minut w ciągu dnia. Grudzień jest idealnym miesiącem na połączenie plażowania ze spacerami i zwiedzaniem.

  • Zima

Styczeń to najchłodniejszy miesiąc na wyspie. W ciągu dnia temperatura może wynosić od 18 do 25°C, z kolei wieczory i noce są chłodne – ok. 16°C. Opady deszczu występują rzadko – do 4 dni w ciągu miesiąca i trwają najczęściej kilkanaście minut. Podobnie sprawa wygląda w lutym. Kiedy jednak nadchodzi marzec – pogoda na Teneryfie ulega poprawie. W północnej części wyspy średnia temperatura powietrza wynosi ok. 20°C, a na południu nierzadko przekracza już 25°C.

Te miejsca najchętniej wybierają nasi klienci

Popularne apartamenty

Apartament Bahia – Puerto Santiago Los Gigantes

  • Property ID
  • Bedrooms 0
  • Łazienki 0
  • Area size
  • Garaże 0
  • Price 70 Euro / noc
Learn more
Spełnij swoje marzenie o niezapomnianych wakacjach na cudownej kanaryjskiej Teneryfie.

Wynajem apartamentów na Teneryfie

Gdzie sprawdzić pogodę na Teneryfie?

Teneryfa często reklamowana jest jako wyspa, na której pogoda zawsze dopisuje. Niemniej obawy zawsze są, dlatego nie dziwi nas, że zastanawiasz się, gdzie sprawdzić pogodę na Teneryfie? Najłatwiejszym sposobem jest wpisanie w Internet fraz: „pogoda Teneryfa”, „pogoda długoterminowa Teneryfa” czy nawet „aktualna pogoda Teneryfa”. Wyszukiwarka przygotuje dla Ciebie strony z wynikami, na których sprawdzisz panujące lub prognozowane warunki atmosferyczne. Inną opcją jest oglądanie telewizji, gdzie emitowane są prognozy pogody dla Hiszpanii i Wysp Kanaryjskich.

Rozwiń tekst

Temperatura wody na Teneryfie w ciągu roku

Planując wakacje na Teneryfie, warto nie tylko śledzić pogodę na lądzie, ale też temperaturę wody. Szczególnie, jeśli jesteś fanem oceanicznych kąpieli albo planujesz uprawiać sporty wodne. Ocean w południowej części Teneryfy, np. w Costa Adeje czy Playa de Las Americas jest ciepłe przez większość roku. Średnia roczna temperatura wynosi 21°C. Zimą ocean ma wprawdzie poniżej 20°C, ale latem i jesienią jest naprawdę ciepły i ma nawet do 23°C. To nieporównywalnie więcej niż ma temperatura Bałtyku – zimą spada ona do kilku stopni, a latem nie przekracza 20°C.